02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Vaše problémy > Postava

Postava

Majte ju podľa svojich predstáv!

Ako potvrdzujú aj archeologické nálezy, ľudia už od praveku dbajú o svoj výzor a postavu. Byť štíhlym je jednoducho „in“ už oddávna. Keďže apetít, a v mnohých prípadoch aj genetika, si myslia niečo iné, vzniká problém.

Riešenie nadváhy spočíva hlavne v úprave stravy a zvýšení pohybu, tu prístroje neurobia žiaden zázrak.

Čo ale korektívna dermatológia vie ovplyvniť, sú asymetrie postavy, napríklad boky, brucho, silné stehná a pod. Tieto nepravidelnosti sú viditeľné aj u štíhlych ľudí, pri pribratí na váhe sa zvýraznia. Preto pri nadváhe treba najprv schudnúť a potom riešiť nerovnosti postavy.

Nie je to tak dávno, čo riešenie spočívalo iba v liposukcii. Ide o chirurgický zákrok, kedy sa prebytočné tukové tkanivo odstráni. Technológia však napreduje aj v tejto oblasti, a pred niekoľkými rokmi sa objavili prvé neinvazívne prístroje na formovanie postavy.

Na našom pracovisku úspešne využívame ultrazvukové prístroje na formovanie postavy:
 

NovaShape

Pomocou presne zacielených ultrazvukových vĺn vysokej intenzity dokáže rozbiť tukové bunky a trvale zredukovať tukový vankúš. Jeho veľkou výhodou je možnosť nastavovať parametre ultrazvukového žiarenia individuálne. Každý máme totiž iný typ tukového tkaniva, každý ho máme inak uložené.

Pri zákroku na NovaShape operátor nastavuje parametre dovtedy, kým pocíti, že skutočne dochádza k praskaniu membrán tukových buniek, po anglicky „popping effect“. Potom už len aplikuje toto žiarenie na želanú oblasť. 


Po rozkmitaní a následnom prasknutí membrány tukových buniek sa ich obsah vyleje do medzibunečného priestoru a pomocou lymfatického systému sa odplaví.


V tejto fáze je výdatným pomocníkom ultrazvuková lymfodrenáž (prístroj Cell Sonic). Tou nielen urýchlime odstraňovanie mastných kyselín z prasknutých tukových buniek, ale zlepšíme odtok lymfy, čo má pozitívny vplyv aj na chudnutie a redukciu celulitídy.

Liečebným efektom metódy NovaShape je teda redukcia objemu tukového tkaniva znížením počtu tukových buniek.

Úbytok sa dosahuje v povrchových, podkožných oblastiach tukového vankúša. Netýka sa hlbokého tuku (napr. v brušnej dutine, ten je zodpovedný za tzv. pivné brucho), nemá vplyv ani na spevnenie svalov alebo pokožky.

 

Spevnenie pokožky dosahujeme pomocou rádiofrekvencie, často ju kombinujeme s ultrazvukovou lipolýzou.

 

Keďže pri širších bokoch a stehnách je väščinou prítomná aj celulitída, pridáva sa aj terapia rázovou vlnou X-Wave, pri ktorej rozbitím strapcov tukových buniek dosahujeme vyhladenie hrbolatého povrchu kože.

 

Rázová vlna je úspešná aj pri redukcii strií, aby bol efekt výraznejší, kombinuje sa aj s rádiofrekvenciou, frakčným resurfacingom, mezoterapiou, IPL a LED ošetrením.

 

V prípade záujmu si rezervujte svoj termín návštevy u nás:

telefonicky: 02-5341 2040, 0918 759 371

 

 

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Tmavé chĺpky na tvári pri poruche štítnej žľazy Dobrý  deň, mám 31 rokov a už od svojej puberty trpím nadmerným ochlpením - už ako 20ročná som podstúpila laser na tvári kvôli tomu, že som si to holila so žiletkou a veľmi to bolo vidieť - vtedy mi to pomohlo, ale žiaľ iba na krátky čas. Teraz ma trápia hlavne chlpy na tvári, mám ich všade...viac