02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Vaše problémy > Pigmentácie

Pigmentácie

Škvrny, preč s vami!


Pigmentové škvrny sa vyskytujú najčastejšie na hornej pere, na čele, lícach, ale aj v spánkovej oblasti, často na bočných stranách krku. Rozhodujúci podiel na ich vzniku má slnečné žiarenie, škvrny vznikajú najmä na miestach chronicky vystavených jeho vplyvu.

Pozor, koža si všetko pamätá!

Poškodenie slnkom sa neprejaví hneď, následky spálenia sa kumulujú a zmeny sa objavia až po rokoch.

Základom vzniku pigmentových škvŕn je:

  • nepravidelné rozloženie

  • nerovnomerná tvorba kožného pigmentu melanínu


Na postihnutých miestach už pôsobenie malého množstva slnečného žiarenia vyvolá v pigmentových bunkách mohutnú tvorbu pigmentu. Takže na malé ožiarenie je veľká odpoveď. Zvýšená citlivosť na svetlo sa prejaví už pri slabom jarnom slniečku, ktoré ako keby fľaky z pleti vytiahlo.
 

Najúčinnejšie metódy, ktorými bojujeme proti pigmentovým fľakom, sú laser a intenzívne pulzné svetlo (IPL). Pri týchto zákrokoch svetlo preniká cez pokožku a „rozbíja“ bunky vytvárajúce pigment.

IPL technológia sa s úspechom používa aj na odstraňovanie tzv. stareckých škvŕn na chrbtoch rúk.

Výhodou je súčasný omladzujúci efekt, takže pokožka je po liečbe pružnejšia, napätejšia, hladšia a farebne zjednotená. K priaznivému výsledku môže prispieť aj používanie bieliacich krémov, prípadne chemický peeling ovocnými kyselinami.

 

V prípade záujmu si rezervujte svoj termín návštevy u nás:

telefonicky: 02-5341 2040, 0918 759 371

 

 

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Preč s jazvami po akné bez laseru Dobrý deň. Mám 16 rokov a svojim zavinením som si hlavne na brade spôsobila množstvo jaziev po akné. Skúšam Biodermu Sebium peeling, ale moc mi nepomáha. Čítala som, že je na to dobrý argánový alebo šípkový olej, ale neviem či by mi to fungovalo, keďže mám už aj staršie jazvy. Vedeli by ste mi p...viac