02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Vaše problémy > Žilky

Žilky

Žilky a rozšírené cievky - pozor na ne!

Začína sa to nenápadne. Zdravá červeň líc, pokožka “krv a mlieko”. Lenže časom sa jednotlivé žilky rozširujú, tmavnú, vystupujú nad povrch kože. Kľukatia sa na lícach, nosných krídlach, najmä u mužov aj po celom povrchu nosa.

Rozšírené cievky na tvári (teleangiektázie) vznikajú v dôsledku vrodenej dispozície.
 

Môžu vzniknúť aj pri poškodení kože:

  • sálavým teplom

  • mrazom

  • dlhodobým používaním hormonálnych mastí v oblasti tváre

Často nie sú len estetickým problémom, ale sú súčasťou niektorých kožných ochorení. Najčastejšiím z nich je rosacea.

 

Cielená elektrokoagulácia

Pri tejto metóde tzv. elektrickou ihlou cielene tepelne zničíme tkanivo cievy, a tá sa uzavrie. Koža sa hojí chrastičkami. Zákrok je bolestivejší ako liečba laserom. Je vhodný na odstránenie jednotlivých cievok a niektorých cievnych znamienok.

 

Liečba laserom

Na likvidáciu plošnej siete cievok na lícach a nose využívame liečbu laserom. Princípom je tzv. selektívna fototermolýza – po vystrelení impulzu laserový lúč preniká kožou bez jej poškodenia a pohltí sa v červenom krvnom farbive. Vzniknutým teplom sa cievka zničí a následne dôjde k jej odbúraniu.

Najmodernejšie laserové prístroje majú systém kontaktného chladenia, ktorý chráni pokožku počas zákroku pred tepelným poškodením, a zároveň na minimum znižuje bolestivosť. Po zákroku niekoľko hodín pretrváva začervenanie tváre. Vynikajúci efekt sa dosahuje po 2-4 ošetreniach.

 

Aj nohy majú svoje chybičky

Žilky na nohách (venektázie,flebektázie) vyzerajú podobne ako žilky na tvári, ale sú hrubšie, nie svetločervené, ale modročervené až modrofialové, kľukatia sa v dľžke až niekoľko cm, často sa ako “metličkovité varixy” nachádzajú na chrbtoch nôh, v oblasti členkov, na lýtkach aj stehnách.

V liečbe sa najčastejšie kombinuje sklerotizácia s intenzívnym pulzným svetlom (IPL) alebo laserom.

Všetky liečebné metódy používané na odstraňovanie cievok na tele sú ambulantné, rýchle, len mierne bolestivé. Zima a jar sú ideálne na vykonanie zákroku.

 

Náš laser MedArt 435 je aj veĺmi účinný cievkový laser. Vysoko prekonáva výsledky všetkých doteraz používaných prístrojov na odstraňovanie cievok. Naše doterajšie skúsenosti s ním sú vynikajúce.

 

V prípade záujmu si rezervujte svoj termín návštevy u nás:

telefonicky: 02-5341 2040, 0918 759 371

 

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Epilácia zrasteného obočia u pánov Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na epiláciu laserom. Je možnosť epilovať aj zrastené obočie? Myslím odstránenie toho zrastenia. Ak áno, aká je cena tohto zákroku? Taktiež by ma zaujímalo, čo je potrebné dodržiavať pred zákrokom. Napr. ako dlho pred a po zákroku nemožno ochlpenie v oblasti trha...viac