02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Otázky k technológiam

Anestetikum lidokaín vo výplni pier

Dobrý deň, môžu nastať pri  zväčšovaní pier kyselinou hyalurónovou nejaké nežiadúce účinky, keďže obsahuje už aj lidokaín?

Ďakujem, Editka

 

Zdravím Vás, Editka,

Anestetikum lidokaín nie je paušálne vo všetkých prípravkoch kyseliny hyalurónovej, iba v niektorých. Farmaceutické firmy, ktoré ponúkajú prípravky s lidokaínom, vždy vyrábajú aj prípravky bez neho. Výplňové implantáty s lidokaínom sú určené pre ľudí s nízkym prahom bolesti, ale nie sú nutné.

 

Nežiadúce účinky

Správne podotýkate, že lidokaín môže mať aj nežiadúce účinky - najmä výraznú alergickú reakciu. Preto najčastejšie používame prípravky bez lidokaínu. Bolestivosť samotného vpichu lidokaín aj tak neodstráni, keďže sa do pokožky a do pier dostáva až v samotnom prípravku s kyselinou hyalurónovou.

 

Znecitlivenie bez lidokaínu

Tento zákrok je trošku bolestivý, ale vo väčšine prípadov sa dá zniesť aj bez akejkoľvek anestézy. Z osobnej skúsenosti viem, že pri veľmi citlivých ľuďoch nám väčšinou stačí lokálne znecitlivenie, ktoré dosahujeme pomocou špeciálneho krému.


S pozdravom,
MUDr. Zora Haviarová

Na výplň pier sa môžete objednať telefonicky na číslach 02/5341 2040 a 0918 759 371, alebo klinkite sem:

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Koľko sedení treba na dôkladnú depiláciu? Mám problém s nadmerným ochlpením po celom tele, chcela by som si ich dať trvalo odstrániť. Píšete, že diodový epilačný laser MedArt 435 sa vyznačuje vysokou opakovacou rýchlosťou. To znamená, že za kratší čas dokážem dosiahnuť očakávaný výsledok? Koľko krát je potrebné tento zákrok absolvovať? viac