02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Znamienka

Odškrabnuté materské znamienko - čo s ním?

Dobrý deň! Dnes som si náhodou odškrabla nechtom materské znamienko, a neviem čo s tým mám robiť...prosím urýchlene o pomoc...

Ďakujem, Monika.

 

Krásny deň, milá Monika.

Zavadiť nedopatrením o znamienko sa nám podarilo už mnohým. Čo v takom prípade robiť:

 

1. Nebojte sa

Prvé, čo Vám poradím, je nezľaknúť sa. Odškrabnuté materské znamienko ešte nie je žiadna tragédia, hlavne pokiaľ sa Vám ho podarilo poškodiť prvý raz. Je pravda, že pigmentové znamienka nemajú radi poškodenie, ale jednorazová nehoda im nezvykne ublížiť. Problém nastane až vtedy, pokiaľ je znamienko dráždené dlhodobejšie alebo opakovane. Vtedy sa môže, ľudovo povedané, "zvrhnúť".

 

2. Nevystavujte znamienko ďalšiemu možnému poškodeniu

Tento bod asi nemusím veľmi zdôrazňovať. Ide o to, že na mieste znamienka je teraz poranenie, a my potrebujeme, aby sa zahojilo. Dôvod Vám vysvetlím hneď v nasledujúcom bode. Nechajte teda znamienko znamienkom ešte pár dní, a ak je na mieste, ktoré je vystavené dráždeniu (často sa oň obtiera oblečenie a pod.), možno Vám pomôže jemne ho prelepiť náplasťou (tou s vankúšikom).

 

3. Absolvujte vyšetrenie
 

Samozrejme, poškodené materské znamienko je potrebné nechať vyšetriť (napríklad touto metódou). Podľa toho, o aký typ ide a aké je poškodenie, vieme rozhodnúť, či je všetko v poriadku, alebo bude dobré znamienko preventívne odstrániť. Toto vyšetrenie sa ale robí ťažko, pokiaľ je poranenie čerstvé. Postihnuté miesto potrebuje čas na zahojenie, preto Vám radím chvíľu počkať. Takže: bežať k nám okamžite nemusíte, ale vyšetrenie by ste v žiadnom prípade nemali vynechať.

Ak ste ešte s Vaším znamienkom neboli na kontrole, môžete sa u mňa zastaviť, prezriem Vám ho a poviem, čo ďalej. Určite sa Vám uľaví.

S pozdravom,

MUDr. Zora Haviarová

 

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Čierne chĺpky na brade. Ako s nimi rýchlo preč? Dobrý deň, chcela by som sa spýtať...strašne mi zarastá brada, sú to hrozné čierne chlpy. Zatiaľ si ich vytrhávam pinzetou, ale už ma to nebaví. Musím to robiť aj 2x denne! Prosím, poraďte, čo mám robiť! Katarína viac