02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Znamienka

Objavujú sa mi nové znamienka. O čo ide?

Dobrý deň,

chcela by som sa Vás spýtať na môj problém so stále vznikajúci znamienkami. Neustále sa mi vytvárajú nové a nové znamienka. Najskôr sú úplne malinké, keď sa normálne pozriete na tvár alebo ruky, ani ich neuvidíte, ale postupne rastú až sú také 2-3milimetrové. Dnes som pozerala a zase mám na tvári 5 nových a dosť mi to vadí. Neviem, či to dať všetko poodstraňovať alebo sa to dá aj nejako liečiť alebo čo s tým, pretože mám 21 rokov a ani si nechcem predstaviť, ako budem vyzerať, keď budem staršia a takto sa mi to stále bude tvoriť. 

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď. Prajem príjemný deň. 

Veronika

 

Krásny deň aj Vám, Veronika,

je možné, že u Vás ide o bežné pigmentové znamienka, ktorým sa odborne hovorí névy a ľudovo šošovičky. Je to veľmi rozšírený jav. Niekto ich má pár, niekto vôbec žiadne a občas sú nimi ľudia doslova obsypaní.

Prečo vznikajú

Pigmentové znamienka vznikajú na miestach vývojových chýb - tam, kde sa v koži počas vývoja objavili malinké poškodenia. Začínajú sa vytvárať už v detstve, najviac pribúdajú v období puberty, ale tvoria sa aj u starších ľudí. Vznik a zmenu znamienok podporujú hormonálne zmeny v organizme - dospievanie, tehotenstvo a podobne. Ich množstvo je individuálne, podľa vašej kože.

Čo s nimi

Pigmentové znamienka sú dané dopredu. Ich tvorbu neovplyvníme. Ich objavovanie sa môže urýchliť pobyt na slnku, no aj to je vysoko individuálne - niekto je celé leto zalezený a vytvoria sa mu, a niekto sa opaľuje a nevzniknú.

Samozrejme, či u Vás ide o tento druh pigmentových znamienok a či je vhodný niektorý spôsob odstránenia, to Vám viem povedať až po ich vyšetrení. Objednajte sa, zistíme presne, čo s nimi.

Prečítajte si viac o znamienkach a ich odstraňovaní.

S pozdravom,
MUDr.Zora Haviarová

 

Objednať sa môžete na telef. čísle 02 / 5341 20 40,  na 0918 759 371 alebo cez náš formulár:

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Pigmentové škvrny - ako na ne? Pekný deň, prosím Vás, mám problém s pigmentovými škvrnami, akú mastičku by ste mi odporúčali? Ďakujem, K. viac