02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Znamienka

Materské znamienko na chrbte - odstrániť, či nie?

Dobrý deň, na chrbte mám väčšie znamienko nepravidelného tvaru. Ide o niečo ako tmavšie sfarbenie kože, ktoré mám už od detstva. Chcela by som sa opýtať, či sa takéto znamienko dá nejakým spôsobom odstrániť, alebo spôsobiť, aby to vybledlo.

Vďaka, Lucia.

 

Znamienka naše každodenné...

Dobrý deň, milá Lucia,

takéto bledohnedé mapovité znamienka, ktoré nevystupujú nad povrch pokožky, máva človek od narodenia, prípadne od veľmi raného detstva. Ľudia si na ne obvykle celkom zvyknú. Väčšinou nie sú problematické, ani kozmeticky rušivé. V takom prípade ich stačí iba občas skontrolovať. Na kontrolu sa môžete objednať TU.

"Ale ja ho tam ozaj nechcem..."

Ak Vám materské znamienko po estetickej stránke veľmi prekáža, dá sa samozrejme odstrániť. Robí sa to však iba chirurgicky. V žiadnom prípade sa nijako nebieli ani neodstraňuje laserom. Nepotrebujeme ho poškodiť. Chirurgické odstránenie materského znamienka je možné, ak to veľkosť znamienka dovoľuje.

Treba si dať pozor ešte na jednu ďalšiu vec: keďže sa znamienko odstraňuje chirurgicky, ostane po ňom jazva. A je celkom možné, že táto jazva bude škaredšia a nápadnejšia ako pôvodné, nenápadné znamienko. Treba teda zvážiť, či je so znamienkom nutné niečo robiť. V každom prípade sa o takomto probléme poraďte s Vaším kožným lekárom.

S pozdravom,

MUDr.Zora Haviarová

 

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Biele bodky pod očami Dobrý deň, prepáčte, ale neviem na môj problém presný názov, a preto dúfam, že mi poradíte. Pod očami sa mi začali vytvárať biele bodky, ktoré sa nedajú vytlačiť a začínajú sa zväčšovať. Vďaka, Marcela viac