02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Znamienka

Čo to znamená, keď ma lekár pošle na odstránenie znamienka?

Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať - bola som na vyšetrení znamienok dermatológom. Našiel mi na chrbte jedno znamienko nepravidelného tvaru a poslal ma na odstránenie tohto znamienka chirurgom. Znamená to, že to znamienko môže byť zhubné?

Lucia

 

Zdravím Vás, Lucia.

Keď Vám odstránenie znamienka odporučí Váš dermatológ, robí to väčšinou preto, že u daného znamienka je možnosť alebo podozrenie, že by sa v budúcnosti mohlo zmeniť na zhubné.

Sú to obvykle znamienka, ktoré:

- sú zle umiestnené

(napríklad na dlaniach, stupajach, v mieste, kde vám na znamienko tlačí oblečenie - na páse, pod ramienkom podprsenky a podobne)

- sú nepravidelného tvaru a sfarbenia

(napríklad ako to Vaše)

- sú väčšie ako jeden centimeter

Dôvodov na preventívne odstránenie znamienok môže byť aj viac (porušenie znamienka, krvácanie) a závisí to tiež od okolností každého prípadu. Vždy platí - nedôveruj, preveruj, odstraňuj!

Samozrejme sa odstraňujú aj zhubné znamienka, ale to by Vás Váš lekár určite dopredu poučil a poslal na konzultáciu k onkológovi.

Vzhľadom na tvar znamienka, ktorý spomínate, by som povedala, že Vás Váš dermatológ poslal na preventívne odstránenie. Ale najlepšie urobíte, ak sa mu ozvete a opýtate sa, aby ste sa zbytočne nestrachovali.

S pozdravom,
MUDr. Zora Haviarová

 

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Preč s jazvami po akné bez laseru Dobrý deň. Mám 16 rokov a svojim zavinením som si hlavne na brade spôsobila množstvo jaziev po akné. Skúšam Biodermu Sebium peeling, ale moc mi nepomáha. Čítala som, že je na to dobrý argánový alebo šípkový olej, ale neviem či by mi to fungovalo, keďže mám už aj staršie jazvy. Vedeli by ste mi p...viac