02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Žilky

Ako vás zbavíme žiliek na stehnách

Dobrý deň,

mám 26 rokov a na stehnách ma trápia metličkové červeno-fialové žilky. Je to u mňa dedičné, máme ich v rodine. Chcela by som sa však týchto žiliek zbaviť. Viem, že existuje sklerotizácia - ale vraj je to po zákroku bolestivé. Existuje ešte nejaká iná metóda odstraňovania okrem tejto? Napríklad čisto len laserom? Podľa cenníku sa suma pohybuje od 60 do 100 Eur. Je to suma maximálna alebo sa pohybuje individuálne podľa množstva cievok?

Ďakujem, Tamara

 

Dobrý deň, Tamara,

ďakujem za vyčerpávajúcu otázku. Na zopár vecí ste si odpovedali priamo v nej :)

Naše metódy

Rozšírené cievky - metličky, metličkové varixy - na dolných končatinách odstraňujeme dvoma spôsobmi, ktoré ste spomenuli: sklerotizáciou a IPL alebo cievkovým laserom. Ktorý spôsob je pre Vás vhodný, to závisí od množstva žiliek, od veľkosti i farby. Podľa potreby tieto dve metódy kombinujeme, stáva sa nám to celkom často. Viac informácií o tom, ako si s metličkami vieme poradiť je v tomto článku.

Ktorá menej bolí?

Musím povedať, že miernu bolestivosť treba očakávať u oboch spôsobov. Pri sklerotizácii vám do neposlušnej žilky injekčne vpravíme sklerotizačný roztok, ktorý podráždi žilovú stenu, tým vyvolá v žilke malinký zápal - a preto to trochu bolí. Cievka sa následne zlepí a vstrebe. Aby sa to stalo, pomáhame jej bandážou končatiny. Nôžku je dôležité mať v obväze minimálne tri týždne, aby sme mali istotu, že cez žilku nezačne znova prúdiť krv a že sa celý proces sklerotizácie zavŕši.

Čo ma to bude stáť?

Povedala by som, že hlavne trpezlivosť. Jednak s tými elastickými obväzmi, ale hlavne preto, že odstraňovanie metličkových cievok väčšinou nie je jednorázová záležitosť. Na dosiahnutie dobrého výsledku treba obvykle niekoľko opakovaní. Počet zákrokov je u každého individuálny, takže ho viem dopredu iba odhadnúť. Cena v cenníku je za jedno ošetrenie. 

S pozdravom,

MUDr. Zora Haviarová

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Bieliaci krém na pigmentové škvrny Dobrý deň, ja by som mala otázku. Pýtam sa ju kade chodím, aby som mala z čoho vyberať. Mám tmavé pigmentové škvrny na tvári.....aký krém by ste mi poradili? Ďakujem, E. viac