02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Pigmentácie

Bieliaci krém na pigmentové škvrny

Dobrý deň, ja by som mala otázku. Pýtam sa ju kade chodím, aby som mala z čoho vyberať. Mám tmavé pigmentové škvrny na tvári.....aký krém by ste mi poradili? Ďakujem, E.

 

Dobrý deň, milá E,

bieliacich krémov je naozaj množstvo, a ani jeden by som sa neodvážila označiť za najúčinnejší. Musia sa používať pravidelne a dlhodobo. Najlepšie ale urobíte, ak takýto krém kúpite v lekárni - vyhnete sa tak nevyskúšaným a zavádzajúcim prípravkom.  

Pokiaľ ale ide o výraznejšie pigmentové škvrny a fľaky, na tie iba bieliaci krém stačiť nebude. Tu najlepšie pomôžu metódy lekárskej kozmetiky. Je ich viac - tekutý dusík, laser, IPL (intenzívne pulzné svetlo), prípravky s ovocnými kyselinami... Ktorá metóda je pre Vás vhodná, to určí lekár podľa typu a intenzity pigmentácie.

Je tu jedna dôležitá vec, na ktorú pri boji proti pigmentovým fľakom určite nezabudnite - postihnutú pokožku je potrebné celé leto dôkladne chrániť pred slnkom, v tomto prípade nie len pri opaľovaní, ale aj pri bežnom pobyte vonku. Na ochranu pleti s pigmentovými škvrnami sa používajú prípravky s UV faktorom až 50 plus.

 

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Neustupujúce akné Dobrý deň... chcela by som sa opýtať - mám 22 rokov a stále veľké množstvo akné. Z čoho to môžem mať a ako tomu môžem predísť??? S. .... .... viac