02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Pigmentácie

Pigmentové škvrny - ako na ne?

Pekný deň, prosím Vás, mám problém s pigmentovými škvrnami, akú mastičku by ste mi odporúčali?

Ďakujem, K.

 

Dobrý deň, K., 

Tvorbe a tmavnutiu pigmentových škvŕn veľmi pomáha prevencia. Ak máte problémy s pigmentovými škvrnami na tvári, krku a rukách, najdôležitejšie je vyhýbať sa slneniu - ak sa už raz pigmentové škvrny začnú tvoriť, slniečko ich len zhoršuje.

Opaľovací krém

Prvý krém, ktorý by som vám teda odporučila, je ten s vysokým ochranným UV faktorom. Pri pobyte na slnku (a sem patrí aj prechádzka, nie len samotné opaľovanie) naň netreba zabúdať.

Bieliace krémy

Tiež môžete používať bieliace krémy na pigmentové škvrny, ale ich bieliaci účinok je obvykle slabý. Ak sa rozhodnete pomáhať pleti aj bieliacimi prípravkami, určite voľte tie z lekárne. Sú preverené.

Kúra z ovocných kyselín

Pri dlhšie trvajúcich alebo výraznejších fľakoch Vám bez príliš veľkej námahy môže pomôcť kúra pomocou prípravkov s vysoko koncentrovanými ovocnými kyselinami, alebo laser či IPL (intenzívne pulzné svetlo). Ktorý zákrok je pre Vás najvhodnejší, bude vedieť povedať lekár po prehliadke vašej pokožky.

S pozdravom,

MUDr. Zora Haviarová 

 

Objednať sa na zákrok môžete telefonicky na číslach 02/5341 2040 a 0918 759 371, alebo klinkite sem:

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Biele bodky pod očami Dobrý deň, prepáčte, ale neviem na môj problém presný názov, a preto dúfam, že mi poradíte. Pod očami sa mi začali vytvárať biele bodky, ktoré sa nedajú vytlačiť a začínajú sa zväčšovať. Vďaka, Marcela viac