02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Omladzovanie

Rozšírené póry a ako sa ich zbaviť

Dobrý deň.

Chcela by som sa informovať, či sa dajú trvale odstrániť póry z tváre, ktoré sú viditeľné aj po prekrytí makeupom.

Ďakujem za odpoveď, Eleonóra

 

Dobrý deň, milá Eleonóra. Tak sa na to pozrime:

Rozšírené póry

Rozšírené póry na tvári sú typické pre mastnú pleť, občas ich nájdeme aj u zmiešanej. Nie sú ničím hrozným, iba svedectvom o tom, že mazové žľazy vo Vašej pleti boli aktívne. Tieto žľazy sú produktívnejšie ako u človeka s normálnou či suchou pleťou, tvoria viac ochranného filmu. Preto sa póry zväčšia, aby pokožka správne fungovala a maz vylučovala.

Zväčšenie pórov sa obvykle vyskytne v dvoch obdobiach: hlavne v mladosti, kedy je aktivita mazových žliaz vysoká (to všetky tie hormonálne zmeny). Ďalšie rozšírenie vie nastať v pokročilejšom veku.

Zväčšené póry sa úplne odstrániť nedajú (pokožka musí čímsi dýchať a dostávať toxíny z tela), ale existujú metódy, ktoré ich výrazne zmenšia.

 

Stiahnutie pórov

Výborná procedúra, ktorá zmenšuje póry, je kúra vysokými koncentráciami kyseliny glykolovej. Kúra touto a ďalšími ovocnými kyselinami zmení kvalitu Vašej kože - dôjde k jej omladeniu, a spolu s tým dôjde aj k zmenšeniu pórov.

Dobrý efekt má náš frakčný laser a najnovšie používame mikrohličkovú rádiofrekvenciu, ktorá má výborné výsledky. Každá z týchto metód sa jemne líši a odporúčam ju v závislosti od typu pokožky, jej stavu, od veku a mnohých ďalších okolností.

Ktorá metóda je najvhodnejšia pre Vás, to zistíme najlepšie pri vyšetrení Vašej pleti. Príďte sa ukázať.

S pozdravom,

MUDr. Zora Haviarová

Objednajte sa na vyšetrenie - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Koľko sedení treba na odstránenie celulitídy? Dobrý deň, mala by som záujem o ošetrenie celulitídy pomocou metódy Cellsonic. Chcem sa spýtať ako často odporúčate chodiť, aby sa dosiahol želaný výsledok. Dočítala som sa, že odporúčate minimálne 10 ošetrení. Dá sa uplatniť akcia, ktorú som našla u Vás v kolónke zľavy 10 sedení / 85€ ? ...viac