02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Omladzovanie

Rozšírené póry a ako sa ich zbaviť

Dobrý deň.

Chcela by som sa informovať, či sa dajú trvale odstrániť póry z tváre, ktoré sú viditeľné aj po prekrytí makeupom.

Ďakujem za odpoveď, Eleonóra

 

Dobrý deň, milá Eleonóra. Tak sa na to pozrime:

Rozšírené póry

Rozšírené póry na tvári sú typické pre mastnú pleť, občas ich nájdeme aj u zmiešanej. Nie sú ničím hrozným, iba svedectvom o tom, že mazové žľazy vo Vašej pleti boli aktívne. Tieto žľazy sú produktívnejšie ako u človeka s normálnou či suchou pleťou, tvoria viac ochranného filmu. Preto sa póry zväčšia, aby pokožka správne fungovala a maz vylučovala.

Zväčšenie pórov sa obvykle vyskytne v dvoch obdobiach: hlavne v mladosti, kedy je aktivita mazových žliaz vysoká (to všetky tie hormonálne zmeny). Ďalšie rozšírenie vie nastať v pokročilejšom veku.

Zväčšené póry sa úplne odstrániť nedajú (pokožka musí čímsi dýchať a dostávať toxíny z tela), ale existujú metódy, ktoré ich výrazne zmenšia.

 

Stiahnutie pórov

Výborná procedúra, ktorá zmenšuje póry, je kúra vysokými koncentráciami kyseliny glykolovej. Kúra touto a ďalšími ovocnými kyselinami zmení kvalitu Vašej kože - dôjde k jej omladeniu, a spolu s tým dôjde aj k zmenšeniu pórov.

Dobrý efekt má náš frakčný laser a najnovšie používame mikrohličkovú rádiofrekvenciu, ktorá má výborné výsledky. Každá z týchto metód sa jemne líši a odporúčam ju v závislosti od typu pokožky, jej stavu, od veku a mnohých ďalších okolností.

Ktorá metóda je najvhodnejšia pre Vás, to zistíme najlepšie pri vyšetrení Vašej pleti. Príďte sa ukázať.

S pozdravom,

MUDr. Zora Haviarová

Objednajte sa na vyšetrenie - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Bieliaci krém na pigmentové škvrny Dobrý deň, ja by som mala otázku. Pýtam sa ju kade chodím, aby som mala z čoho vyberať. Mám tmavé pigmentové škvrny na tvári.....aký krém by ste mi poradili? Ďakujem, E. viac