02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Omladzovanie

Prečo sa v rôznych štúdiách líši cena chemických peelingov?

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, robíte aj chemický peeling? Pretože by som chcela ísť na chemický peeling niekde do BA, len ako som hľadala na internete, všade je iná cena. Nechápem prečo - či tam kde je to za 25 Eur to spravia nekvalitnejšie ako tam, kde je to za 80 Eur? Neviem... budem rada, ak mi poradíte.

Dena

 

Dobrý deň,

áno, samozrejme, robíme aj chemický peeling. Takto pred letom je dosť populárny. V princípe je to vlastne odstránenie povrchovej vrstvy kože pôsobením špeciálne vybranej chemickej látky. Väčšinou to býva kyselina, ktorú po dostatočnom pôsobení zneutralizujeme. Okrem chemického existuje aj fyzikálny peeling, napríklad zmrazenie pokožky.

 

To podstatné

Odstránenie starej povrchovej vrstvy kože pri chemickom peelingu je ale iba vedľajší účinok celého zákroku. Ide nám hlavne o to, aby chemická látka prenikla do kože a tam pozitívne pôsobila. Napríklad peeling kyselinou glykolovou má okrem veľmi mierneho zlupovacieho účinku aj efekt na pigmentové bunky a kolagénové vlákna. Vďaka tomu dôjde k zosvetleniu až vybieleniu pigmentových škvŕn a k omladeniu tváre, krku či dekoltu.

Viac o pozitívnych účinkoch chemického peelingu čítajte tu.

 

Rôzne ceny

Cena za chemický peeling sa rôzni z viacerých dôvodov. Týchto prípravkov existuje mnoho druhov s rôznymi kombináciami účinných kyselín. A aj pokiaľ dva peelingy majú rovnaké chemické zloženie, u dvoch odlišných značiek môžu mať rozdielnu cenu aj kvalitu. Preto potom vidíte v cenách ošetrenia taký rozdiel. V danom zariadení to teda vôbec nemusia robiť nekvalitnejšie, iba používajú iné prípravky. U nás používame rovno štyri druhy (pozrite cenník).

 

Nezabudnite - aby mal chemický peeling čo najlepší efekt pri Vašom type pleti, ten správny prípravok a jeho koncentráciu Vám musí vybrať lekár, ktorý Vám kyselinu aplikuje. 

 

S pozdravom,

MUDr. Zora Haviarová

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Ostanú mi modriny po botoxe? Chcela by som si dať pichnúť botox, ale mám strach. Kamarátka bola v jednom lacnom salóne, kde si to dala robiť. Ale po zákroku jej ostali po vpichnutiach modriny, ktoré boli viditeľné cca týždeň. Bolo to dosť nepríjemné, pretože sa jej všetci pýtali, čo sa jej stalo. Môže sa to stat? Alebo to b...viac