02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Ochlpenie

Čierne chĺpky na brade. Ako s nimi rýchlo preč?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať...strašne mi zarastá brada, sú to hrozné čierne chlpy. Zatiaľ si ich vytrhávam pinzetou, ale už ma to nebaví. Musím to robiť aj 2x denne! Prosím, poraďte, čo mám robiť!

Katarína

 

Zdravím Vás, Katarína,

výborná správa je, že chĺpky sú tmavé. Tmavé chĺpky vieme veľmi úspešne odstrániť laserom, a môžeme sa do toho pustiť takmer hneď. Prečo takmer?

Aby bola likvidácia epilačným laserom efektívna, treba aspoň niekoľko dní vydržať jedinú vec: nevytrhávať ich.

Nedorastený chĺpok nám laser nezachytí. A keď je vytrhnutý, nemáme čo zničiť. A v tom je kameň úrazu. Chĺpky, ktoré ste vytrhli pinzetou dnes ráno, dorastú až zhruba za mesiac.

Aj keď sa Vám zdá, že neposlušný chĺpok dorástol, kým ste stihli narátať do päť, je to len sused toho vytrhnutého. Ono to znie trošku hrozivo, ale chĺpkov máte na brade omnoho viac, ako si myslíte - len nerastú, potvory, všetky naraz. Telo nie je spartakiáda. Aj keby sa to občas hodilo :)

Preto odporúčam u dám aj pánov netrhať chĺpky 1 mesiac. Ale keď sú na tak viditeľnom mieste, ako je brada, vidím na klientkách, že je pre ne ťažké tú dobu zniesť.

Ako vydržať a netrhať

Keď sa chystáte na laserovú epiláciu, miesto vytrhávania chĺpkov ich skracujte - teda ohoľte či ostrihajte. Ak sú príliš na očiach, zakryte ich mejkapom. (Neodfarbujte ich! Laser chĺpok zachytí a zlikviduje práve vďaka tmavšiemu pigmentu. Preto je tiež nevhodné sa tesne pred epiláciou opaľovať. Na stmavnutej pokožke sú chĺpky pre laser menej rozpoznateľné.)

Ako to urýchlime

Mesiac "predprípravy" mi málokto vydrží. S laserom preto začínam, už keď sa nazbiera niekoľkodenná "dávka" chĺpkov.

Pripravte sa na to, že počas prvého mesiaca Vám ešte budú dorastať predtým vytrhané chĺpky (až vtedy zistíte, koľko ich vlastne bolo). Pri každom zákroku ale definitívne zničíme veľkú časť z tých už vyrastených, takže rýchlo zbadáte, ako postupne ubúdajú. Intervaly medzi zákrokmi sa potom budú predlžovať, až kým sa ochlpenia nezbavíme.

Ak sa rozhodnete s chĺpkami bojovať a prísť na laserovú epiláciu, objednajte sa, všetko Vám vysvetlím a môžeme začať.

S pozdravom,

MUDr. Zora Haviarová

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Koľko stojí odstránenie jedného znamienka? Dobrý deň, prosím Vás, koľko u Vás stojí odstránenie jedného znamienka? Ďakujem za skorú odpoveď :) Pekný deň prajem, L viac