02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Ochlpenie

Minimálny vek potrebný na epiláciu laserom

Koľko rokov minimálne musím mať, aby som mohla podstúpiť epiláciu intímnych partií? Epilujete aj celé nohy? Ďakujem dopredu za odpoveď.

Barbara

 

Dobrý deň prajem, Barbara.

Áno, celé nohy vieme laserom epilovať úplne bez problémov. Jediná podmienka je, aby chĺpky boli dostatočne hrubé a tmavé, aby ich laser vedel zachytiť. Nemusia byť úplne čierne, náš laser MedArt 435 si poradí aj s tými svetlejšími. Na najsvetlejšie alebo šedivé používame zasa iné metódy (napríklad elektrokoagulačnú ihlu). 

 

Od akého veku epilujeme

Epilovať laserom väčšinou začíname od 18 rokov. Minimálny vek na akúkoľvek epiláciu laserom je 15 rokov, skôr ju robíme iba veľmi výnimočne, ak chĺpky spôsobujú mladším slečnám veľké problémy s rovesníkmi. Ak sa len trochu dá používať iné metódy odstraňovania chĺpkov - depiláciu, holenie alebo krémy - odporúčame tie.

Nie, že by sme mladým slečnám nechceli pomôcť, ale ich chĺpky sa vďaka hormonálnym zmenám ešte vyvíjajú, rastú a tmavnú. Najlepšie je počkať do času, kedy už je ochlpenie dobre vyvinuté, a to je práve okolo tých 18 rokov. V mladšom veku by sme mohli chĺpky epilovať, ale za ten čas by sa pôsobením hormónov ešte mohli vytvoriť nové, a viditeľný efekt by bol nulový.

Veku 18 rokov sa najradšej držíme aj z toho dôvodu, že v 18 rokoch už je žena dospelá a vie rozhodnúť o trvalom odstránení ochlpenia, napríklad v spomínaných intímnych partiách. Tie naozaj laserom epilujeme až po osemnástke.

Takže mladším slečnám odporúčame - holiť, holiť, holiť! Vydržte, kým bude vaše telo hotové s produkovaním chĺpkov. Potom si s nimi raz-dva poradíme!

 

S pozdravom,

MUDr. Zora Haviarová

 

 
Rezervujte si svoj termín návštevy u nás hneď teraz:

telefonicky: 02-5341 2040, 0918 759 371
alebo
mailom
cosmed@cosmed.sk
 

 

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Kedy ísť na vyhladenie jaziev po akné? Dobrý deň, už sa dlho trápim s jazvičkami na lícach po akné. Používam šípkový olej, ktorý mi vzhľad pleti veľmi zlepšil, ale jazvičky ma stále trápia. Chcela by som podstúpiť nejaký zákrok, ktorý by ste mi vy poradili, ale chcem sa opýtať, či sa dá aj teraz v lete ísť na laser alebo peeling, leb...viac