02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Ochlpenie

Epilácia intímnych partií laserom - ako sa to robí?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa dá laserová epilácia  použiť aj na intímne partie. A od akého minimálneho veku?

Dopredu ďakujem, Beáta.

 

Zdravím Vás, Beáta,

epilovať sa dajú akékoľvek chĺpky na tele, pokiaľ sú dostatočne hrubé a majú pigment, takže aj tie v intímnych partiách.

 

Od akého veku epilujeme intímne partie

Pri intímnych partiách laserovú epiláciu začíname najčastejšie od 18 rokov. To už je žena dospelá a vie sama rozhodnúť o definitívnom odstránení chlpkov. Minimálny vek na akúkoľvek epiláciu je 15 rokov, skôr ju robíme iba veľmi výnimočne. Prečítajte si prečo v tomto článku.

 

Ako epilujeme intímne partie

Laserová epilácia intímnych partií (alebo ako sú uvedené v našom cenníku, genitálnej a análnej oblasti) je presne taký istý zákrok ako epilácia iných častí tela. Jediný rozdiel je v tom, že väčšina klientiek si nechá pred zákrokom aplikovať Emlu. Emla je výborný krémový prípravok, obsahujúci lokálne anestetiká, ktorý efektívne znecitliví pokožku, aby ste pri epilácii necítili žiadne nepohodlie. Používame ju aj pri epilácii iných miest, kde je pokožka citlivejšia - napríklad pri epilácii hornej pery či brady u pánov.

Emla zapôsobí do 20 minút, takže ju aplikujeme hneď, ako prídete na zákrok, prekryjeme - a potom máte 20 minút pre seba, prípadne popri tom epilujeme inú oblasť, kde sa túžite zbaviť chĺpkov.

Intímne partie sa dajú epilovať aj bez Emly, ale vtedy zvykneme znížiť frekvenciu lasera, aby sme vám nespôsobili bolesť. To ale zníži jeho účinnosť, takže je možné, že bude treba absolvovať viacej zákrokov. Výhoda Emly je v tom, že to máte rýchlo a pohodlne za sebou.

 

Ako je to počas "vašich dní"

Intímne partie sa epilovať laserom dajú aj počas vašich dní. S tampónom to nie je problém. Zo skúseností ale vieme, že v tom období sú niektoré klientky citlivejšie na bolesť, a tak radšej uprednostňujú termíny, keď ich telo bolí menej.

Aj keď menštruáciu nemáte, ale v daný deň sa na epiláciu háklivejších miest necítite, nevadí. Naša kozmetička Blanka sa pri každom sedení opýta: "Spravíme to?". Keď poviete, že nie, epiluje všetko ostatné a jednoducho vám ten háklivejší zákrok rezervuje na iný dátum.

 

Leto je za dverami, ale intímne partie často nevystavujeme slniečku, takže epiláciu ešte stíhate absolvovať s neopálenou pokožkou. Objednajte sa už dnes!


S pozdravom,

MUDr. Zora Haviarová

 
Rezervujte si svoj termín návštevy u nás hneď teraz:

telefonicky: 02-5341 2040, 0918 759 371
alebo
mailom
cosmed@cosmed.sk
 

 

Späť na poradňu >

 

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Odstraňovanie keloidných jaziev Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je u vás možné odstránenie keloidnej jazvy (cca 2 cm) a aká by bola cena. Ďakujem za info, Jarka viac