02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Ochlpenie

Epilácia celého tela a navždy? Prečo nie?

Dobrý deň, prosím Vás, chcem sa spýtať, či neexistuje nejaký prístroj na chĺpky, ktorý by ich odstránil navždy - myslím všade na tele. Už ma nebaví sa každý tretí deň holiť. Ďakujem pekne za odpoveď, Lucia.

Dobrý deň, milá Lucia,

jasné, že taký prístroj existuje. A keby jeden!

Lepší ako predtým

Ešte pred dvadsiatimi rokmi by odpoveď na vašu otázku znela, že jediná možnosť trvalého odstránenia chĺpkov na celom tele je epilácia elektrickou ihlou. Tá zaberala, ale žiadala si veľký počet opakovaní a bolela trochu viac, než sa nám všetkým páčilo.

Ale dnes máme laserové prístroje, ktoré sú čoraz účinnejšie a nežiadúcich účinkov je preto stále menej. Oproti epilácii elektrickou ihlou stačí menej opakovaní, bolestivosť je výrazne menšia, po zákroku sa netvoria maličké poškodenia (chrasty a jazvičky). Viac informácií nájdete v tomto článku. Elektrickú ihlu dnes používame už len na šedivé a veľmi svetlé chĺpky. Laser totiž potrebuje, aby mal chĺpok aspoň trocha hnedého pigmentu. 

Ako to funguje

Laserom naozaj vieme epilovať ktorúkoľvek časť tela. Vyhýbame sa iba pigmentovým znamienkam a bezprostrednému okoliu očí, aby sme ich nepoškodili. Oči chránime pri zákroku špeciálnymi okuliarmi.

Moderné laserové prístroje majú čoraz lepšie chladenie pokožky (teda aj vyšší výkon a vyššiu účinnosť zákroku), preto už môžme epilovať počas celého roka. V lete odmietame iba veľmi opálené pacientky, lebo majú hnedý pigment všade v pokožke, nielen v chĺpkoch, a laser by nepochopil, čo má presne zlikvidovať. Musíme počkať, kým opálenie trochu vybledne.

Zákrok opakujeme minimálne 5 až 6 krát, na niektorých miestach (napr. v podpazuší) občas viackrát. Počas kúry sa chĺpky nesmú vytrhávať, len skracovať. Prečo je to potrebné? Čítajte tu: Preč s chĺpkami.

Ak ste vhodný typ na epiláciu (teda, ak nie ste práve zásadne opálená a máte tmavšie chĺpky), stačí sa len prihlásiť u nás na recepcii. Zachvíľu máte od holenia svätý pokoj.

S pozdravom,
MUDr. Zora Haviarová

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Pigmentové škvrny - ako na ne? Pekný deň, prosím Vás, mám problém s pigmentovými škvrnami, akú mastičku by ste mi odporúčali? Ďakujem, K. viac