02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Ochlpenie

Chĺpky v podpazuší - ako sa ich šetrne zbaviť?

Dobrý deň, ktorá metóda odstraňovania chĺpkov v podpazuší je najšetrnejšia? Doktorka mi našla zväčšené uzliny v podpazuší a zakázala holenie žiletkou.. akú metódu mám používať, aby sa môj problém nezhoršil?

Ďakujem za odpoveď, Katarína

 

Krásny deň, Katarína,

najšetrnejšia metóda na odstaňovanie chĺpkov je laser. Laser je najrýchlejší a najmenej traumatizuje pokožku. On totiž využíva svetelnú energiu k selektívnemu nahriatiu a zničeniu cibuľky chĺpku. Na okolitú pokožku pôsobí len minimálne. Zväčšené uzliny teda pri zákroku nevadia, a ani laser nevadí im.

V podpazuší zaberá laser veľmi dobre, len nesmú byť chĺpky ryšavé, plavé alebo šedivé - vtedy ich laser nevie dobre rozpoznať. Pri podpazuší sa musí zákrok tak 6-7 krát opakovať, ale k výraznému úbytku dôjde už po 3-4 sedeniach. (Viac o tom, ako to funguje, nájdete napríklad v tomto článku).

S pozdravom,

MUDr. Zora Haviarová

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Svetlé chĺpky na lícach, pere a brade Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na depiláciu svetlých chĺpkov na tvári. Trápia ma svetlé chĺpky na lícach, nad hornou perou a na brade. Prichádza depilácia do úvahy? Ak, áno, čo je potrebné pred zákrokom urobiť? Ďakujem za odpoveď, Soňa    viac