02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Ochlpenie

Tmavé chĺpky na tvári pri poruche štítnej žľazy

Dobrý  deň,

mám 31 rokov a už od svojej puberty trpím nadmerným ochlpením - už ako 20ročná som podstúpila laser na tvári kvôli tomu, že som si to holila so žiletkou a veľmi to bolo vidieť - vtedy mi to pomohlo, ale žiaľ iba na krátky čas.

Teraz ma trápia hlavne chlpy na tvári, mám ich všade, stále si ich depilujem, vytrhávam a zosvetľujem, ale je to horšie a horšie. Veľmi ma to trápi, pretože sa mi z toho robia vyrážky. Okrem toho mam chorú štítnu žľazu, tak neviem, či sa váš laser dá použiť aj ked mam chorú štítnu. Má to nejaké kontraindikácie?

Ďakujem za odpoveď, D

 

Milá D,

pri hormonálnych poruchách - teda aj pri niektorých ochoreniach štítnej žľazy - telo podporuje rast a hustnutie tmavého ochlpenia, hlavne na tvári. Jemné páperovité chĺpky, ktoré máme na tvári, sa pod vplyvom hormónov vedia premeniť na plnohodnotný hrubý vlas. Keďže hormonálne nerovnováhy sú dlhodobejšie stavy, tento proces je priebežný. Hormóny časom vytvoria nové chlpy. Preto aj epilácia laserom, ktorú spomínate, pomohla len na určitú dobu.

Štítna žľaza a laser

Čo sa týka použitia metódy lasera, nie je pri poruchách štítnej žľazy kontraindikovaná. Pomôže určite, ale kvôli povahe ochorenia je potrebné rátať s tým, že odstraňovanie chĺpkov bude dlhodobejší proces. V porovnaní s inými dámami bez hormonálnych problémov si Vaša tvár vyžiada viacero opakovaných zákrokov.

Trhanie chĺpkov

Laser by som Vám ale rada odporučila čo najskôr - hlavne preto, že medzi doterajšími použitými metódami odstraňovania chĺpkov spomínate vytrhávanie. Vytrhávanie má v úplnej väčšine prípadov opačný účinok, aký sa pokúšame dosiahnuť. Ak chĺpok, hoci aj jemný a svetlý, opakovane vytrhávame, jeho vlasové puzdro sa tým podráždi, a zareaguje tým, že chĺpok urobí odolnejším. Teda aj hrubším a tmavším.

Moderné lasery

Aj keď hormonálna porucha v našom tele podporuje návrat chĺpkov a zákroky treba opakovať, výhodou je, že epilačné lasery idú dopredu míľovými krokmi. Majú vysokú rýchlosť pulzov, takže zákroky sú účinnejšie a sedenia trvajú kratšie. Diódové lasery majú takisto vynikajúci systém chladenia, takže zákrok je omnoho menej bolestivý ako kedysi. Epilácia laserom je jednoduchšia a zje vám dnes menej času.

Podrobnosti o našom diódovom laseri MediArt 435 a jeho výhody nájdete tu.

Objednať sa na zákrok môžete telefonicky na číslach 02/5341 2040 a 0918 759 371, alebo klinkite sem:

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Neustupujúce akné Dobrý deň... chcela by som sa opýtať - mám 22 rokov a stále veľké množstvo akné. Z čoho to môžem mať a ako tomu môžem predísť??? S. .... .... viac