02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Koža a kožné výrastky

Vyrážky na ramenách

Dobrý deň prajem,

 

potrebovala by som Vašu pomoc... mám 19 rokov a môj problém sa so mnou vláči asi 5 rokov.  Ide o to, že na pažiach (tricepsoch) sa mi robia pupienky (z diaľky je to ako tmavšie, do bordova sfarbené mapky). Ako mladšia som si to vytláčala, ale nepomáhalo, práve, že som si to rozniesla.

 

Ale pokožku suchu nemám ... šla som s tým ku kožnej a tá usúdila,  že mám suchú pokožku a dala mi snáď ten najmastnejsi krém aký existuje .. nepomohlo .. tak by som prijala radu čo s tým ?! Či niečo prírodné, alebo nejaký overený výrobok ?  Za hocičo budem vďačná :) chystá sa stužková.. šaty bez rukávov (viete ako)

 

Vopred ďakujem, V.

 

 

Dobrý deň, milá V,

 

pokiaľ Vás nevidím, nemôžem mať úplnú istotu, ale popis Vašich problémov silne pripomína ochorenie nazývané folikulárna keratóza. Znie to hrozivo, ale nemusíte sa báť, ide hlavne o kozmetickú záležitosť. Paže a tricepsy sú presne jednými z miest, ktoré folikulárnou keratózou bývajú postihnuté. Typické sú vonkajšia strana ramien, stehná a zadok. Občas dokonca aj líčka


Princípom folikulárnej keratózy je porucha rohovatenia v oblasti vlasového vačku. Rohoviny (keratínu – stavebnej bielkoviny kože) sa vo vlasovom vačku tvorí nadmerné množstvo. Keratín potom z neho jemne vytŕča a pokožka je na dotyk drsná. Ak je rohoviny viac, vie podráždiť okolitú kožu a vznikne vyrážka, ktorá má červenú, občas až bordovú farbu. Vtedy sa dá aj vytlačiť malé množstvo lesklého priesvitného obsahu. 

A čo s tým?

Nuž, je to ochorenie, ktoré sa nedá vyliečiť, ale dá sa podstatne zlepšiť. Jednou z najúčinnejších metód ako zmierniť príznaky je pravidelný píling a následné premastenie. Výborný píling je napríklad úplne obyčajnou kuchynskou soľou (píling odstráni časť nadbytočného keratínu, a soľ krásne zvláčňuje pokožku). Premasťovanie pokožky v postihnutých miestach zasa pomôže zbytkový keratín zmäkčiť. Pokožka bude jemnejšia a nebude tak silno reagovať na podráždenie.

Dobrý efekt na tento kozmetický problém majú aj masti s ureou alebo s kyselinou vitamínu A. Samozrejme, v každom prípade musí byť ošetrovanie pokožky dlhodobé a pravidelné, pretože pôvodný problém – porucha rohovatenia - pretrváva. Niektoré kože sú už také.

Vyskúšajte kombináciu pílingu a krému, a ak neuvidíte pokrok, šup znova k pani doktorke, alebo k nám – predsa len, ani ja som Vašu pokožku nevidela, moja rada Vám nemusí byť šitá úplne „na telo“.

Držím palce, nech sa Vaša stužková vydarí, aby bolo na čo spomínať :)

Späť na poradňu >
 

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Ako dosiahnuť príťažlivý dekolt Mám otázku na poradňu. Akou technológiou vylepšiť vzhľad dekoltu? Mám pigmentové škvrny a jazvičky. Ďakujem, Z. viac