02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Koža a kožné výrastky

Zásady boja proti akné - prevencia, liečba, korekcia

Dobrý deň, prosím Vás, poradili by ste mi niečo na akné?

Zuzka

 

Dobrý večer, milá Zuzka,

kým Vás nevidím, úplne presne poradiť neviem, ale zásady sú takéto:

 

Prevencia

Ak ide len o začínajúce akné, alebo jeho miernu formu, stačí dodržiavať pravidelnú hygienu. Pleť treba pravidelne čistiť pleťovou vodou na aknóznu pleť, krémovať podľa potreby, ale nie mastnými krémami. Pokušeniu babrať sa s vyrážkami treba za každých okolností odolať - miesto toho odporúčam chodiť na hĺbkové čistenie pleti :) Ako často? Podľa potreby.

V zásade tiež platí, že prípravky na akné je lepšie si kupovať v lekárňach, než v bežných obchodoch. Rozdiel môže byť v preverení výrobku aj v kvalite. Nekúpite tam len tak hocičo.

 

Liečba

Ak sú prejavy akné výraznejšie, a okrem uhrov sa objavujú aj zapálené aknózne prejavy, odporúčam poradiť sa s dermatológom. Ten Vám stanoví liečbu podľa momentálneho stavu pleti.

 

Korekcia poškodení pleti

U nás v CosMed sa najčastejšie venujeme riešeniu už vzniknutých kozmetických problémov - napríklad redukcii jaziev po akné mikroihličkovou rádiofrekvenciou SECRET a tiež peelingom ovocnými kyselinami pre zmenšenie jazvičiek a zjemnenie pleti. (Objednajte sa cez náš online formulár alebo na telefónnych číslach  02 / 5341 20 40 a 0918 759 371.)

Toľko k hlavným zásadám prevencie a liečby akné. Ak chcete vedieť niečo špecifickejšie pre Vás, potrebujem Vás a Vašu pleť vidieť naživo.

S pozdravom,

Z. Haviarová

 

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Svetlé chĺpky na lícach, pere a brade Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na depiláciu svetlých chĺpkov na tvári. Trápia ma svetlé chĺpky na lícach, nad hornou perou a na brade. Prichádza depilácia do úvahy? Ak, áno, čo je potrebné pred zákrokom urobiť? Ďakujem za odpoveď, Soňa    viac