02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Poradňa > Jazvy

Odstraňovanie keloidných jaziev

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je u vás možné odstránenie keloidnej jazvy (cca 2 cm) a aká by bola cena.

Ďakujem za info, Jarka

 

Dobrý deň, Jarka, ďakujem za otázku.

Takýto zákrok urobiť vieme, a existuje na to dokonca viacero metód, ale odstraňovanie keloidných jaziev býva občas problematické.

Čo musíme zistiť hneď v úvode, je, či sa naozaj jedná o keloidnú jazvu, a nie iba bežnú jazvu, ktorá vystúpila nad povrch pokožky. Vnútorné zloženie týchto typov jaziev sa líši, a tá keloidná má schopnosť vytvoriť sa znova v mieste podráždenia. Čo znamená, že akýkoľvek zákrok, napríklad jej vyrezanie, alebo zbrúsenie laserom, môže viesť k vytvoreniu väčšieho keloidu. Čomu sa prirodzene potrebujeme vyhnúť.

Vďaka tejto schopnosti keloidných jaziev zákrok niekedy ani nemusí byť vhodný.  Ale porátať sa s jazvami dá. Postup odstránenia keloidných jaziev je väčšinou kombináciou rôznych metód - závisí tu od umiestnenia jazvy, aj vzhľadu. Aby som vedela určiť vhodnosť a správne metódy odstránenia, je potrebné, aby ste prešla vyšetrením. Až na základe toho Vám viem povedať cenu zákroku. 

Najlepšie Vám pomôžeme, keď Vás uvidíme.

S pozdravom,
MUDr. Zora Haviarová

Na vyšetrenie sa môžete objednať telefonicky na číslach 02/5341 2040 a 0918 759 371, alebo klinkite sem:

Objednajte sa na zákrok - TU.

Späť na poradňu >

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Rozšírené póry a ako sa ich zbaviť Dobrý deň. Chcela by som sa informovať, či sa dajú trvale odstrániť póry z tváre, ktoré sú viditeľné aj po prekrytí makeupom. Ďakujem za odpoveď, Eleonóra viac