Menu

Sklerotizácia cievok na nohách

Metličkovité cievky resp. kapiláry predstavujú tenkostenné cievy s priemerom do 1 mm. Vyskytujú sa najčastejšie na nohách, v počiatočných štádiách majú červenú farbu a neskôr sa menia na fialové či tmavomodré. Cievky sa na prvý pohľad javia len ako estetický problém, v skutočnosti však môžu byť predzvesťou kŕčových žíl. Preto ich treba začať liečiť čo najskôr. V našej ambulancii estetickej medicíny vám ponúkame liečbu / odstránenie metličkovitých cievok metódou sklerotizácie.


Pre koho je vhodná sklerotizácia?

Cievky na nohách sa môžu vyskytovať jednotlivo alebo v rozvetvených štruktúrach tzv. pavučinách. Príčiny ich vzniku sú rôzne, vo väčšine prípadov však ide o kombináciu viacerých faktorov: dedičnosť, nadváha, nedostatok pohybu, nezdravé stravovanie s vysokým obsahom cukrov a tukov, alkohol a fajčenie.

Cievky trápia častejšie ženy ako mužov. Podľa štatistík ich má dokonca až 60% žien v strednom a vyššom veku. Ak patríte medzi tieto dámy aj vy, objednajte sa na vstupnú konzultáciu a zbavte sa cievok na nohách raz a navždy vďaka sklerotizácii!


Ako prebieha zákrok?

Sklerotizácia je rýchly ambulantný zákrok bez potreby anestézie. Ošetrovanú oblasť najprv dôkladne vydezinfikuje. Potom injekčne vstrekujeme sklerotizačný roztok alebo penu do povrchovo uložených cievok. Sklerotizačný roztok resp. pena vyvolajú podráždenie žilovej steny a jej zápal. Výsledkom je zlepenie steny a vstrebanie cievky v podkoží.

Zákrok trvá niekoľko minút, presná dĺžka závisí od množstva resp. rozsahu odstraňovaných cievok. Sklerotizáciu je možné kombinovať aj s laserovým ošetrením cievok.


Kedy sa prejaví efekt sklerotizácie a ako dlho vydrží?

Po sklerotizácii pretrvávajú v ošetrovanej oblasti niekoľko dní modrinky a cievky môžu byť začervenalé. Veľmi ojedinelou komplikáciou sú zmeny pigmentácie v mieste ošetrenia.

Hneď po zákroku sa noha zabandážuje elastickým obväzom. Túto bandáž je nevyhnutné vykonávať najmenej 2 až 3 týždne, aby sa zabránilo spätnému toku krvi, a tým k obnoveniu cievok. Ak presne dodržíte pokyny lekára, výsledok sklerotizácie bude trvalý a odstránené cievky sa už nikdy neobnovia.


Výhody sklerotizácie:

- zákrok sa robí ambulantne, je rýchly a nevyžaduje anestéziu,
- hneď po ošetrení sa môžete bez obmedzení vrátiť do bežného života,
- efekt v ošetrovanej oblasti je trvalý,
- sklerotizáciu je možné kombinovať aj s laserovou liečbou.

PROCEDÚRA VYRIEŠI TIETO PROBLÉMY

Kontakt

Rezervujte svoj termín návštevy u nás

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem