02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Naše služby > Odstraňovanie cievok

Odstraňovanie cievok

Zničenie cievok bez poškodenia kože

Rozšírené cievky na tvári vznikajú v dôsledku vrodenej dispozície - dedične v niektorých rodinách, ale môžu vzniknúť aj pri poškodení kože, napríklad:

  • sálavým teplom

  • mrazom

  • dlhodobým používaním hormonálnych mastí v oblasti tváre

Často nie sú len estetickým problémom, ale sú súčasťou niektorých kožných ochorení.

Najčastejšiím z nich je rosacea.
Ide o časté ochorenie, ktoré sa začína v dospelom veku. Spočiatku sa na tvári objavuje prchavé, neskôr trvalé začervenanie a kozmeticky rušivé rozšírené cievky. V neskorších štádiách ochorenia sa pridružia hnisavé vyrážky na lícach a nose a hrubnutie väziva kože. Dôsledkom je, hlavne u mužov, typické uzlovité zväčšenie nosa s svýraznou tmavomodrou sieťou žiliek. V tomto prípade treba liečiť najmä základné ochorenie, súčasťou liečby je však aj redukcia cievok.
 


Na odstránenie cievok sa ešte i dnes používa metóda elektrokoagulácie. Elektrickou ihlou cielene tepelne zničíme tkanivo cievy, a tá sa uzavrie. Koža sa hojí chrastičkami, bolestivosť a možný vznik neželaných komplikácií zatláčajú tento zákrok do úzadia. Je vhodný na odstránenie jednotlivých cievok a niektorých cievnych znamienok.
 

Účinnejšia liečba laserom

Na likvidáciu plošnej siete cievok na lícach a nose využívame liečbu laserom. Princípom liečby je tzv. selektívna fototermolýza - po vystrelení impulzu laserový lúč preniká kožou bez jej poškodenia a pohltí sa v červenom krvnom farbive. Vzniknuté teplo pohltí cieľová cievka a dôjde k jej zničeniu a následnému vstrebaniu.
 

Najmodernejšie laserové prístroje majú systém kontaktného chladenia, ktorý chráni pokožku počas zákroku pred tepelným poškodením a zároveň na minimum znižuje bolestivosť. Po zákroku niekoľko hodín pretrváva začervenanie tváre.

Uspokojivý efekt sa dosahuje po 2 - 4 ošetreniach.
 


Vynikajúci účinok má laserová liečba na "metličky" na dolných končatinách. Zákrok treba 1-3 krát opakovať. Výhodou laserového odstraňovania žiliek na dolných končatinách je, že po zákroku nie je nutná bandáž končatín elastickým obväzom.

 

V prípade záujmu si rezervujte svoj termín návštevy u nás:

telefonicky: 02-5341 2040, 0918 759 371

 

 

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Preč s jazvami po akné bez laseru Dobrý deň. Mám 16 rokov a svojim zavinením som si hlavne na brade spôsobila množstvo jaziev po akné. Skúšam Biodermu Sebium peeling, ale moc mi nepomáha. Čítala som, že je na to dobrý argánový alebo šípkový olej, ale neviem či by mi to fungovalo, keďže mám už aj staršie jazvy. Vedeli by ste mi p...viac