02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Naše služby > Odstraňovanie cievok

Odstraňovanie cievok

Zničenie cievok bez poškodenia kože

Rozšírené cievky na tvári vznikajú v dôsledku vrodenej dispozície - dedične v niektorých rodinách, ale môžu vzniknúť aj pri poškodení kože, napríklad:

  • sálavým teplom

  • mrazom

  • dlhodobým používaním hormonálnych mastí v oblasti tváre

Často nie sú len estetickým problémom, ale sú súčasťou niektorých kožných ochorení.

Najčastejšiím z nich je rosacea.
Ide o časté ochorenie, ktoré sa začína v dospelom veku. Spočiatku sa na tvári objavuje prchavé, neskôr trvalé začervenanie a kozmeticky rušivé rozšírené cievky. V neskorších štádiách ochorenia sa pridružia hnisavé vyrážky na lícach a nose a hrubnutie väziva kože. Dôsledkom je, hlavne u mužov, typické uzlovité zväčšenie nosa s svýraznou tmavomodrou sieťou žiliek. V tomto prípade treba liečiť najmä základné ochorenie, súčasťou liečby je však aj redukcia cievok.
 


Na odstránenie cievok sa ešte i dnes používa metóda elektrokoagulácie. Elektrickou ihlou cielene tepelne zničíme tkanivo cievy, a tá sa uzavrie. Koža sa hojí chrastičkami, bolestivosť a možný vznik neželaných komplikácií zatláčajú tento zákrok do úzadia. Je vhodný na odstránenie jednotlivých cievok a niektorých cievnych znamienok.
 

Účinnejšia liečba laserom

Na likvidáciu plošnej siete cievok na lícach a nose využívame liečbu laserom. Princípom liečby je tzv. selektívna fototermolýza - po vystrelení impulzu laserový lúč preniká kožou bez jej poškodenia a pohltí sa v červenom krvnom farbive. Vzniknuté teplo pohltí cieľová cievka a dôjde k jej zničeniu a následnému vstrebaniu.
 

Najmodernejšie laserové prístroje majú systém kontaktného chladenia, ktorý chráni pokožku počas zákroku pred tepelným poškodením a zároveň na minimum znižuje bolestivosť. Po zákroku niekoľko hodín pretrváva začervenanie tváre.

Uspokojivý efekt sa dosahuje po 2 - 4 ošetreniach.
 


Vynikajúci účinok má laserová liečba na "metličky" na dolných končatinách. Zákrok treba 1-3 krát opakovať. Výhodou laserového odstraňovania žiliek na dolných končatinách je, že po zákroku nie je nutná bandáž končatín elastickým obväzom.

 

V prípade záujmu si rezervujte svoj termín návštevy u nás:

telefonicky: 02-5341 2040, 0918 759 371

 

 

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Rozšírené póry a ako sa ich zbaviť Dobrý deň. Chcela by som sa informovať, či sa dajú trvale odstrániť póry z tváre, ktoré sú viditeľné aj po prekrytí makeupom. Ďakujem za odpoveď, Eleonóra viac