02-5341 2040, 0918 759 371 info@cosmed.sk kontakty
Úvod > Naše služby > Botulotoxín

Botulotoxín

Redukcia vrások, redukcia potenia

 

      AKTUÁLNE: ZĽAVA -30% do 31.1. 2020

1 lokalita za 98 Eur.
2 lokality za 168 Eur.
3 lokality za 245 Eur.
 


Botulotoxín sa používa na redukciu mimických vrások na tvári. Túto látku v medicíne používajú viac ako 20 rokov oční lekári a neurológovia na zmiernenie rôznych svalových sťahov na tvári a krku u dospelých, ale i u detí. Aplikácia botoxu je jedna z najúčinnejších metód odstraňovania vrások bez skalpela.

Botulotoxín po aplikácii blokuje prenos informácie na nervovosvalovom spojení, takže zasiahnutý sval sa prestáva hýbať. Po aplikácii botulotoxínu do čela ho nevieme dvíhať, po aplikácii do koreňa nosa sa nevieme hnevlivo mračiť. Výsledkom je uvoľnený výraz tváre bez tvorby mimických vrások.


Botulotoxín výborne pôsobí aj na tzv. vranie nohy, ale i vejárovité vrásky, ktoré vznikajú vo vonkajších očných kútikoch pri úsmeve.

Prirodzená mimika zostáva zachovaná aj po aplikácii botulotoxínu, takže aj keď v niektorých partiách tváre nevieme vytvoriť vrásky, nepôsobí to strnulo. Tvár vyzerá mladšie, uvoľnene, vrásky sa stratia.

Efekt je vynikajúci najmä u začínajúcich vrások a vrások žien v strednom veku. U hlbokých vrások, kde už došlo k definitívnym zlomom vo väzive a ktoré pretrvávajú aj po prerušení mimického pohybu, pristupujeme k výpĺňaniu vrások výplňovými implantátmi obsahujúcimi kyselinu hyaulrónovú. Viac informácii nájdete tu >
 

Botulotoxín úspešne používame aj na liečbu nadmerného potenia v oblasti:

  • dlaní

  • podpažia

  • plosiek nôh


Prípravok aplikujeme do podkožia postihnutej oblasti tenkou ihlou. Princípom účinku botulotoxínu je zabránenie prevodu vzruchov z nervových vlákien na potné žlazy.Účinok: po 3 až 10 dňoch
Trvanie: 10 - 12 mesiacov


Po aplikácii do vybranej oblasti dochádza k výraznému zníženiu potenia. Zákrok je mierne bolestivý. U citlivých ľudí používame lokálne znecitlivenie.

Botulotoxín nepodávame tehotným a dojčiacim ženám, pacientom, ktorí užívajú amynoglykozidové antibiotiká a pri ochorení myastenia gravis.
 

 

V prípade záujmu si rezervujte svoj termín návštevy u nás:

telefonicky: 02-5341 2040, 0918 759 371

 

30% zľava na výplňové implantáty - zväčšenie pier - odstránenie vrások

 

 

Poradňa
  Dnes odpovedá:

  MUDr. Zora 
  Haviarová

Prečo sa v rôznych štúdiách líši cena chemických peelingov? Dobrý deň, chcem sa spýtať, robíte aj chemický peeling? Pretože by som chcela ísť na chemický peeling niekde do BA, len ako som hľadala na internete, všade je iná cena. Nechápem prečo - či tam kde je to za 25 Eur to spravia nekvalitnejšie ako tam, kde je to za 80 Eur? Neviem... budem rada, a...viac